Мистецтво створення вина починається у винограднику. Виноробу-початківцю дуже важливо знати, якою має бути ягода, щоб напій вийшов справді вдалим. Розгубитися серед розмаїття сортів — дуже легко, адже їх існує величезна кількість. Якими бувають сорти винограду для вин, чим відрізняється виноград для білого та червоного вина, як обрати найкращий сорт — про все це розкажемо у нашій статті.

Виноград для вина та його відмінності

Для смачного напою потрібен справді бездоганний виноград — з оптимальним балансом танінів, кислот та цукрів. Ці складові впливають на смак, аромат і структуру вина.

Сорти винограду для вина мають вищу стійкість до різних хвороб та шкідників. Це дозволяє зменшити використання хімічних засобів захисту. 

Розмаїтий смако-ароматичний профіль — ще одна особливість винних сортів. Різні сорти винограду мають унікальні смакові та ароматичні характеристики, які передаються вину, роблячи його смак багатим та складним, або навпаки — легким та освіжаючим.

Кращі сорти винограду для білого вина

Біле вино має низьку кислотність та виготовляється з соку винограду, його плодів без шкіри та кісточок. 

Білий мускат

Мускат білий — це сорт винограду, який використовується для виготовлення білих десертних вин. Ягоди мають мускатний, насичений смак, ніжний аромат. Рівень цукру — 20-25%

Смако-ароматичні властивості, вміст цукрів в білому мускаті залежить також від регіону та кліматичних умов його вирощування. 

Варто зауважити, що цей сорт винограду є доволі примхливим до погодних умов, догляду, особливостей ґрунту. Дуже важливо дотримуватися правил догляду, а також захищати виноград від шкідників. 

Аліготе

Це французький сорт винограду, який має солодкий смак, ніжний аромат та є неймовірно соковитим — кожна ягода містить до 80% рідини. Кислотність — помірна. 

Сорт винограду Аліготе має низку переваг:

  • висока врожайність;
  • великі грона;
  • невибагливість у догляді;
  • стійкість до холоду. 

Підходить Аліготе для виготовлення тихих та ігристих вин. Готовий напій зачаровує квітково-фруктовим ароматом.

Рислінг

Сорт, виведений в Німеччині. Ягоди цього винограду мають міцну та тонку шкірку. Смак — кислий, насичений, з квітковими та медовими нотами. З Рислінгу виготовляють сухі столові вина.

Перевага сорту Рислінг — це стійкість до низьких температур. Виноград витримує до -20 градусів. Проте до хвороб та шкідників сорт важливий: слід ретельно захищати його профілактичними заходами. 

Шардоне

Один з найпопулярніших сортів у виноробів по всьому світу. Виноград Шардоне має високу стійкість до хвороб, не боїться посухи, невибагливий в догляді. Швидко визріває та має достатній розмір грон. 

Ягоди — помірно кислотні, соковиті, цукристі. При цьому смак готового вина може бути різним: це залежить від методу обробки винограду та майстерності винороба. 

Совіньйон Блан

Високоврожайний сорт винограду який відомий своїми характерним ніжним ароматом та освіжаючими смаковими властивостями. Совіньйон Блан відзначається яскравими ароматами свіжих трав, кропу, кропиви, чорної смородини, цитрусових фруктів.

Вино з сорту Совіньйон Блан зазвичай має свіжий та живий смак з вираженими нотками кислинки. Смак вина може варіюватися від лимонних та грейпфрутових ноток до спеційних та трав’яних відтінків.

Совіньйон Блан вирощують в багатьох регіонах світу, але він особливо популярний у Франції (особливо в регіоні Луара та Бордо), Новій Зеландії, Чилі, Південній Африці та Каліфорнії.

Популярні сорти винограду для червоного вина

Червоні вина мають насичений, благородний смак. Дуже важливо з увагою обирати сорт винограду для виготовлення напою. Не менше значення має правильний збір та обробка ягід. 

Нижче — найпопулярніші сорти винограду для червоного вина, які гарантують неймовірний смак готового напою. 

Сапераві

Цей сорт винограду має давню історію. Його полюбляють за насичений, терпкий смак із відчутною в’язкістю. У смаку переважають ноти чорної смородини, чорносливу, ожини. 

Дозріває виноград Сапераві пізно, але має високу морозостійкість, невибагливий до типу ґрунту.

Піно Нуар

Багатий смак, благородна насиченість аромату — все це забезпечує вину виноград Піно Нуар. При цьому, цей сорт є доволі бюджетним.

Піно Нуар є стійким до захворювань та морозів, проте полюбляє лише гірську місцевість: не росте в низинних регіонах. 

Каберне-Совіньйон

Виноград має яскравий фруктовий смак та помірну кислотність, тож вина, виготовлені з нього, є справді універсальним вибором. Вартість готового напою — невисока, адже виноградники Каберне-Совіньйон займають величезну площу у світі. 

Добре росте цей сорт як у вологому, так і в спекотному кліматі, добре переносить морози (до -30 градусів!). Окрім цього, Каберне-Совіньйон невразливий до хвороб, шкідників. 

Мерло

Легкий сорт, який швидко дозріває та чудово підходить для масового виробництва вина. Напій з винограду Мерло – це легке столове вино, яке сподобається кожному.

Ще одна перевага сорту — стійкість до погодних умов та морозів. 

Монастріл

Сорт винограду, відомий багатим, насиченим смаком. Має виражені трав’яні, фруктові нотки. Вина з Монастрілу можуть бут як моносортові, а також в складі купажів. Вони можуть мати різні стилі, від свіжих та фруктових до багатих та складних з дубовими відтінками внаслідок витримки в дерев’яних бочках.

Монастріл вирощується в різних регіонах світу, зокрема в Іспанії (особливо в регіоні Хумілья), Франції (в регіоні Прованс та Лангедок), Австралії та Каліфорнії.

Поради по вибору винного сорту від СадоСад

При виборі сорту винограду для вирощування на власній ділянці, важливо аналізувати:

  • Агрокліматичні умови. Врахуйте особливості клімату вашого регіону, родючість ґрунтів, рівень опадів та навіть мікроклімат на ділянці. Оберіть сорт, який найкраще пристосується до конкретних умов.
  • Стійкість та особливості догляду. Обираючи сорт винного винограду, зверніть увагу на його стійкість до хвороб та шкідників. Якщо ви — новачок у садівництві, надавайте перевагу невибагливим у догляді сортам.
  • Смакові вподобання. Ретельно ознайомтеся зі смако-ароматичним профілем винограду, перш ніж замовляти саджанці. Конкретних порад тут немає: обирайте те, що до душі вам. В асортименті є як солодкі сорти, так і більш кислі, мускатні та з ніжним ароматом. 

Бажаєте купити саджанці винних сортів винограду? В інтернет-магазині СадоСад ми пропонуємо величезний вибір саджанців винних сортів винограду, й допоможемо обрати найкращий! Телефонуйте або залишайте заявку на зворотний зв’язок, щоб замовити консультацію. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *